Używane formierki FKT-148 – 2 szt. – OKAZJA – WYPRZEDAŻ!

Maszyny i urządzenia on 28 wrz , 2018

Przedstawiamy Państwu ofertę sprzedaży 2 szt. używanych formierek kombinowanych-trzpieniowych typu FKT-148OKAZJA!

Opis stanu urządzenia

1. Dwie używane formierki FKT-148, produkcji „Dozamet” Nowa Sól, rok produkcji 2005.

2. Formierki te posiadają dokumentację techniczno-ruchową – DTR.

3. Formierki są nieużywane od początku 2009 r., są magazynowane pod dachem i stosownie zabezpieczone. Są kompletne i zdatne do użytku zgodnego z ich przeznaczeniem.

Dodatkowy osprzęt

1. Skrzynie formierskie: 58 szt. o wymiarach 1480x830x240 mm.

2. Skrzynie formierskie: 35 szt. o wymiarach1480x830x160 mm.

3. Żeliwne płyty podmodelowe – 20 szt.

Charakterystyka techniczna

Nominalny wymiar skrzynki formierskiej
mm
1400 x 800
Ciśnienie robocze spręż. powietrza
MPa
0,6-0,7
Skok zespołu prasowania
mm
290
Skok zespołu oddzielania formy
mm
290
Nośność zespołu wstrząsowego
kN
15
Nośność zespołu oddzielania formy
kN
12
Siła prasowania
kN
180
Zużycie powietrza w warunkach normalnych na 1 zaformowanie
m3
1,8

Zdjęcia urządzeń oraz osprzętu

Cena

Cena za kompletną oczyszczarkę (1 szt.) wynosi:  66 500,00 zł netto.

Przeznaczenie

Formierka FKT-148 przeznaczona jest przeznaczona do wykonywania dolnych i górnych półform. Firma CASTECH oferuje również części zamienne do tych maszyn.

karta-katalogowa-formierki-fkt

Opis pracy

Formierki kombinowane trzpieniowe typu FKT-148 zagęszczają formę poprzez wstrząsanie i prasowanie, z możliwością włączenia wstrząsania przy prasowaniu, co zdecydowanie poprawia jakość zagęszczenia formy. Oddzielanie formy od modelu odbywa się przy pomocy zespołu oddzielającego, którego prędkość w funkcji drogi jest zmienna i dowolnie regulowana.
W początkowej fazie ruchu zespołu włączają się samoczynnie wibratory pneumatyczne ułatwiające oddzielanie formy od modelu. Ruch ramienia obrotowego wykonywany jest przy pomocy mechanizmu o napędzie pneumatycznym z amortyzacją hydrauliczną w skrajnych położeniach. W normalnym wykonaniu obrót ramienia jest w prawo; na życzenie klienta mogą być dostarczone maszyny z obrotem ramienia w lewo.

Zastosowanie oraz zalety

Formierki kombinowane trzpieniowe przeznaczone są do wykonywania form odlewniczych i mogą być instalowane w formierniach niezmechanizowanych oraz w zmechanizowanych ciągach formierskich.
Amortyzowany zespół wstrząsowy zdecydowanie ogranicza przenoszenie drgań na fundament, co pozwala na instalowanie tych maszyn bezpośrednio na posadzce, bez konieczności wykonywania specjalnych fundamentów.
Zespół oddzielający podczas prasowania wykonuje ruch w górę razem ze stołem maszyny, co umożliwia ustawienie listw rolkowych nad stołem dla oddzielania wąskich skrzyń formierskich.
Dotychczasowa długoletnia eksploatacja maszyn formierskich, ciągłe doskonalenie konstrukcji oraz dobór optymalnych tworzyw pozwoliły na to, że aktualnie produkowane maszyny są niezawodne i posiadają bardzo długą żywotność.

Karta katalogowa