Urządzenie do cięcia śrutu UCS-125

Urządzenie typu UCS-125 jest przeznaczone do wytwarzania śrutu ciętego z pełnej lub perforowanej taśmy stalowej. Śrut jest wykorzystywany do strumieniowego czyszczenia odlewów, wyrobów hutniczych oraz innych przedmiotów w maszynach czyszczących zwanych oczyszczarkami.

ucs125-1200px

Charakterystyka techniczna

Nazwa
J. m.
Wartość
Maksymalna szerokość taśmy wg PN-72/H-92320
mm
125-1.0
Grubość taśmy
mm
1.0-2.5
Prędkość obrotowa głowicy narzędziowej
mm
60
Średnica freza ślimakowego
kW
204
Napięcie sterowania
V, AC
230
Wydajność śrutu z taśmy o grubości: 1 mm
1,5 mm
2 mm
2,5 mm
kg/h
60
95
100
125
Zainstalowana moc
kW
13
Napięcie zasilania
V
3×400 / 230
Wymiary gabarytowe: długość
szerokość
wysokość
mm
1780
1685
1155

Zasada działania

Urządzenie do cięcia śrutu typu UCS-125 wykonuje śrut cięty z blachy stalowej o grubości dochodzącej do 2.5mm.
Zwoje blachy pobierane są z wolnostojącego stojaka. W początkowej fazie taśma wprowadzana jest do podajnika taśmy ręcznie przez operatora. Operacja ta trwa do momentu uchwycenia taśmy przez zespół rolek napędowych. Od tej chwili maszyna pracuje samoczynnie, a rola obsługi sprowadza się do kontroli pracy maszyny, odbioru śrutu oraz dostarczenia na czas nowego zwoju taśmy.
Taśma stalowa podawana jest przez rolki napędowe w obszar działania głowicy narzędziowej. Wykonywanie śrutu następuje w wyniku operacji ciecia, czyli oddziaływania wielosegmentowego freza na taśmę. W zależności od grubości ciętej taśmy stosuje się frezy o różnych parametrach uzębienia.
W trakcie operacji cięcia włączony jest układ chłodzenia, który zapobiega nadmiernemu zużywaniu się ostrza narzędzia, nadmiernemu nagrzewaniu się narzędzia oraz natłuszcza wykonany śrut i zabezpiecza w ten sposób przed korozją.
Wykonany śrut spada do pojemnika z perforowanym dnem, gdzie następuje oddzielenie chłodziwa, które spływa do odstojnika.
Po całkowitym napełnieniu śrutem, pojemnik przesuwany jest poza maszynę, a nowy, pusty pojemnik jest przygotowany do odbioru kolejnej porcji śrutu.

Karta katalogowa