OFERTA – Przekładnie zębate do mieszarek pobocznicowych typu MP

Maszyny i urządzenia on 17 gru , 2018

Przedstawiamy Państwu ofertę na przekładnie zębate do mieszarek pobocznicowych typu MP.

Przekładnia T475-O

Przekładnia zębata dwustopniowa T475-O służy do redukcji obrotów i przeniesienia momentu obrotowego na zespół mieszający mieszarek mas formierskich w przemyśle odlewniczym. Jest przeznaczona do zespołów mieszających MP-060, MP-090, MK-75, MKW-75 oraz MK-120.

t475-1200px

Budowa

Przekładnia składa się z zamkniętej dwudzielnej obudowy, pary kół zębatych stożkowych oraz pary kół zębatych walcowych. Obudowa stanowi jednocześnie zbiornik oleju, w którym uzębienia kół i części łożysk smarowane są samoczynnie metodą zanurzeniowo-rozbryzgową. Łożyska górne smarowane są przez pompę zębatą zesprzęgloną z kołem zębatym. Łożyska w komorze smarowane są smarem stałym.

Charakterystyka techniczna

CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA
Wielkość
Jedn. miary
Wartość
Maksymalna moc przenoszona
kW
90
Maksymalny moment obr. na wale wejściowym
Nm
584
Dopuszczalna prędkość na wale wejściowym
obr/min.
150
Przełożenie
i
21,84
Pojemność misy olejowej
L
~25
Rodzaj oleju
olej przekładniowy
Masa przekładni
kg
570

Przekładnia zębata wg rys. 15-1AA

Przekładnia zębata jest przeznaczona do zespołów mieszających mieszarki pobocznicowej MP-050.

 

Przekładnie zębate do mieszarek MK i MP

Ciężkie warunki pracy mieszarek krążnikowych i pobocznicowych, służących do przerobu mas formierskich, wymagają solidnie zbudowanych przekładni napędowych układów mieszających. Przekładnie pracują w dużym zapyleniu i wysokiej temperaturze, więc ich budowa jest typu ciężkiego, z solidnymi korpusami obudowy przekładni, jak również zwiększonymi wymiarami detali i większymi powierzchniami ciernymi części współpracujących.
Są to przekładnie zwarte, a ich kształt i gabaryty są dostosowane do zabudowy pod mieszarkami. Są to więc przekładnie specjalnie przystosowane do  poszczególnych mieszarek. Jako, że warunki pracy są bardzo trudne przekładnie są wyposażone we własne systemy smarowania i olejenia. Obieg oleju jest wymuszany przez pompę olejową.
W przypadku używania przez Państwo mieszarek mas formierskich typu MK i MP oferujemy pomoc w uzyskaniu części zamiennych do tych przekładni, lub dostęp do szczegółowych informacji technicznych, w celu wykonania we własnym zakresie detali wchodzących w skład przekładni.
Schemat ideowy typoszeregu przekładni oraz ich zastosowanie w poszczególnych mieszarkach przedstawia poniższa tabela.

przekladnie-do-mieszarek-1200px

Karta katalogowa

Schemat ideowy zastosowania przekładni

Oczyszczanie ocierne

Zapraszamy do współpracy!