Oczyszczarki wirnikowe stołowe OWS

Maszyny i urządzenia on 23 kwi , 2015

Oczyszczarki wirnikowe OWS przeznaczone są do oczyszczania powierzchni małych i średnich elementów metalowych, które są delikatne, a ich kształt jest na tyle rozbudowany, że nie można ich czyścić w oczyszczarkach wirnikowych taśmowo-ociernych typu OWT, gdyż mogły by być zdeformowane.

ows-700px

Budowa

Jest to oczyszczarka wyposażona w wirnik rzutowy z bezpośrednim napędem, umożliwiający pełną regulację procesu czyszczenia. Wirnik rzutowy sterowany jest przemiennikiem prądu zmiennego, przez co jego prędkość obrotowa jest regulowana w dużym zakresie.
Oczyszczarka jest maszyną OWS bezfundamentową, wyposażoną w filtr powietrza typu FP, dzięki czemu może pracować samoistnie, bez podłączania jej do ogólnej instalacji odpylającej. Jest od tej instalacji niezależna i może być  zainstalowana w dowolnym miejscu hali produkcyjnej. Zajmuje mało miejsca i idealnie nadaje się do małych hal produkcyjnych.

Zasada działania

Przygotowane do czyszczenia elementy ustawia się na stole roboczym. Po załadowaniu wsadu należy dokonać zamknięcia drzwi komory roboczej. Następnie należy wcisnąć przycisk uruchamiający pracę maszyny i ustawić potencjometrem czas oczyszczania. Włączenie przycisku powoduje uruchomienie pracy elewatora, włączenie wirnika rzutowego oraz wprawia w ruch obrotowy stół roboczy wraz z czyszczonym wsadem. W trakcie operacji oczyszczania włącza się dozownik śrutu, który zasila czyściwem wirnik rzutowy.
Śrut oraz zanieczyszczenia opadają, poprzez ażurowy stół na dno komory roboczej, skąd dalej transportowane są do elewatora. Elewator transportuje je do znajdującego się nad komorą roboczą separatora, gdzie następuje separacja śrutu od zanieczyszczeń. Oczyszczony śrut trafia do zbiornika śrutu i ponownie, przez dozownik śrutu, na łopatki wirnika rzutowego. Natomiast zanieczyszczenia kierowane są na zewnątrz maszyny, do pojemnika zanieczyszczeń.
W skład oczyszczarki wchodzi również filtr powietrza, który oczyszcza zanieczyszczone powietrze z komory roboczej, elewatora i separatora. Czyste powietrze kierowane jest z powrotem do hali produkcyjnej, a zanieczyszczenia transportowane są do pojemnika zanieczyszczeń, znajdującego się pod filtrem. Wysegregowane z filtra resztki śrutu kierowane są ponownie do obiegu śrutu w maszynie.
Układ obiegu śrutu jest obiegiem zamkniętym. Oczyszczarka jest wyposażona w automatyczny uzupełniasz śrutu oraz przemiennik prądu zmiennego, który reguluje bezstopniowo parametry czyszczenia.
Po zakończonym czasie czyszczenia oczyszczarka automatycznie wyłącza wirnik rzutowy. Po wyładowaniu oczyszczonych przedmiotów i załadowanie nowego wsadu, maszyna jest przygotowana do ponownego cyklu pracy.

Charakterystyka techniczna

OWS-900
OWS-1000
Maksymalny wymiar czyszczonego ładunku
Ø900 x 400 mm
 Ø1000 x 400 mm
Maksymalne obciążenie stołu roboczego
3000 N
 3000 N
Całkowite zapotrzebowanie mocy
9 kW
 11 kW
Orientacyjne zużycie czyściwa
ok. 0.5 kg/h
 ok. 0.5 kg/h
Ciśnienie sprężonego powietrza
0.5-0.6 MPa
 0.5-0.6 MPa
Typ filtra
filtr patronowy
 filtr patronowy
Maksymalna wydajność filtra
2200 m3/h
 2200 m3/h
Sposób regeneracji filtra
impulsy pneumatyczne

 

Zalety oczyszczarek OWS

Oczyszczarki wirnikowe stołowe OWS cechują się następującymi zaletami:
• zwartą konstrukcją i małymi wymiarami gabarytowymi. Zajmują niewielką powierzchnie produkcyjną;
• kompleksowym stanowiskiem czyszczenia wyposażonym w wysoko wydajny filtr powietrza;
• prostotą obsługi i prostotą konstrukcji;
• bardzo niskim zapotrzebowaniem mocy;
• małą masą maszyny, przez co jest bezfundamentowa;
• krótkim i efektywnym procesem czyszczenia;
• niskim zużyciem czyściwa;
• efektywnym filtrowaniem powietrza roboczego;
• regulowaną energią kinetyczną strumienia czyściwa, miotanego przez wirnik rzutowy bezpośredniego działania, przez co parametry czyszczenia są w pełni regulowane i dostosowane do potrzeb czyszczenia.

Karta katalogowa