Formy do membran poliuretanowych do formierek impulsowych FI i FT

Cechą charakterystyczną formierek impulsowych są pneumatyczne zawory impulsowe o bardzo dużych prześwitach oraz bardzo szybkich czasach otwarcia i zamknięcia. Szybkie otwarcie zaworu impulsowego powoduje nagłe uwolnienie dużej ilości sprężonego powietrza ze zbiornika głowicy impulsowej. Wytworzona w ten sposób fala uderzeniowa, w bardzo krótkim czasie oddziaływuje na
luźno usypaną masę formierską w skrzyni formierskiej, powodując jej zagęszczenie. Praca zaworów impulsowych jest bardzo dynamiczna, a ich detale są poddane bardzo dużym obciążeniom
dynamicznym.

Jednym z głównych elementów zaworów impulsowych są membrany poliuretanowe, które z uwagi na dynamikę pracy muszą być bardzo wytrzymałe i żywotne.

Membrany poliuretanowe są odlewane w specjalnych formach, które charakteryzują się dużą sztywnością oraz odpowiednim systemem odpowietrzenia.
Oferujemy Państwu formy do membran poliuretanowych przeznaczonych do typowych formierek impulsowych produkcji krajowej, a także membrany do innych maszyn formierskich.

 

formy-do-membran-1200px

formy-do-membran2-1200px

Karta katalogowa