Skrzynie formierskie Kuenkel Wagner – WYPRZEDAŻ!

Maszyny i urządzenia on 21 paz , 2015

Oferujemy Państwu skrzynie formierskie firmy Kuenkel-Wagner/Niemcy, które są przeznaczone do wykonywania form odlewniczych na automatycznych liniach formierskich. Są to skrzynie przystosowane do wykonywania form metodą zagęszczania za pomocą prasowania pod wysokimi naciskami jednostkowymi, dochodzącymi do 1.2 MPa.

skrzynie-kw-900px

Budowa

Proponowane skrzynie posiadają konstrukcję odlewaną i charakteryzują się dużą sztywnością, dzięki temu nie zachodzi zjawisko deformacji formy w procesie zagęszczania pod wysokimi naciskami.
Skrzynie są wyposażone w tulejki centrujące osiowo i liniowo oraz w trzpienie centrujące, służące do precyzyjnego składania form. Zarówno tulejki jak i trzpienie centrujące są wykonane z bardzo dobrych materiałów. Ich obróbka cieplno-chemiczna zapewnia dużą żywotność pracy.
Skrzynie dolne i górne są wyposażone dodatkowo w tulejki bocznego blokowania skrzyń, które uprawniają do ich stosowania w wysoko zmechanizowanych gniazdach formierskich oraz automatycznych liniach formierskich.
Skrzynie posiadają odrębne powierzchnie transportowe i podziałowe, przez co ich żywotność jest znacznie większa, łatwiejsza jest również ich regeneracja.

skrzynie-kw-500px

Dane techniczne

Rodzaj skrzyń
Odlewane
Długość (wewnątrz)
1200 mm
Szerokość (wewnątrz)
1000 mm
Wysokość
Skrzynia dolna
200 mm
Skrzynia górna
150 mm
Waga
Skrzynia dolna
ok. 450 kg
Skrzynia górna
ok. 380 kg
Waga kompletu
ok. 830 kg
Ilość dostępnych kompletów
60 kpl.

skrzynie-kw-800px

Zalety

Skrzynie charakteryzują się:

  • dużą żywotnością konstrukcji
  • wysoką dokładnością wykonania oraz niską wartością błędów kształtu i położenia
  • oddzieleniem powierzchni transportowych od powierzchni podziałowych
  • dużą żywotnością powierzchni transportowych, podziałowych, trzpieni i tulejek, dzięki     zastosowaniu dobrej jakości  materiałów oraz obróbce cieplno-chemicznej
  • bardzo dużą powtarzalnością wymiarową
  • niską chropowatością powierzchni
  • specyficznym kształtem wewnętrznych ścianek skrzyń, zapobiegającym wypadaniu form     podczas ich transportu

Sztywność skrzyń oraz ich przydatność do formowania pod wysokimi naciskami została sprawdzona praktycznie w automatycznej linii formierskiej w której one pracowały.

Cena

Cena za jeden komplet skrzyń formierskich (dolna i górna) wynosi:  3 990,00

Oferta