Nowa formierka FKT-54 – SUPER OKAZJA – WYPRZEDAŻ!!!

Maszyny i urządzenia on 17 wrz , 2019

Przedstawiamy Państwu ofertę sprzedaży NOWEJ formierki kombinowanej-trzpieniowej typu FKT-54SUPER OKAZJA!!!

Opis stanu urządzenia

Formierka jest urządzeniem nowym, nieużywanym, magazynowanym pod dachem oraz zakonserwowanym.

UWAGA – Wersja C jest najnowszą, zmodernizowaną wersją formierki. Posiada usprawnioną blokadę oraz nowoczesny układ sterowania pneumatycznego, oparty na elementach pneumatyki firm SMC – Japonia, PREMA – Kielce oraz O.B.R.E i UP – Kielce.

Wielka zaletą jest to, że części zamienne w dużej ilości pasują do FKT-65, FKT-65A, FKT-65B oraz FKT-65B/A.

Jest to SUPER OFERTA !!! dla odlewni gdzie formuje się maszynowo w skrzyniach formierskich o wymiarach od 500x400x150 do 650x500x250 mm i wymiary pośrednie.

Dane techniczne
Typ
FKT-54C
Rok produkcji
2012
Ciśnienie robocze spręż. powietrza
MPa
0,6-0,7
Skok zespołu prasowania
mm
160
Skok zespołu oddzielania formy
mm
160
Nośność zespołu wstrząsowego
kN
1,6
Nośność zespołu oddzielania formy
kN
3
Siła prasowania
kN
48
Częstotliwość wstrząs.
Hz
18
Rozmiar skrzynki
mm
500×400
Zużycie powietrza w warunkach normalnych na 1 zaformowanie
m3
0,35
Ciężar
kg
1060

Zdjęcie urządzenia

SAVE_20170720_182445

Cena

Cena za kompletną oczyszczarkę wynosi:  32 000,00 zł netto.

Przeznaczenie

Formierka FKT-54 przeznaczona jest przeznaczona do wykonywania dolnych i górnych półform. Firma CASTECH oferuje również części zamienne do tych maszyn.

karta-katalogowa-formierki-fkt

Opis pracy

Formierki kombinowane trzpieniowe typu FKT-54 zagęszczają formę poprzez wstrząsanie i prasowanie, z możliwością włączenia wstrząsania przy prasowaniu, co zdecydowanie poprawia jakość zagęszczenia formy. Oddzielanie formy od modelu odbywa się przy pomocy zespołu oddzielającego, którego prędkość w funkcji drogi jest zmienna i dowolnie regulowana.
W początkowej fazie ruchu zespołu włączają się samoczynnie wibratory pneumatyczne ułatwiające oddzielanie formy od modelu. Ruch ramienia obrotowego wykonywany jest przy pomocy mechanizmu o napędzie pneumatycznym z amortyzacją hydrauliczną w skrajnych położeniach. W normalnym wykonaniu obrót ramienia jest w prawo; na życzenie klienta mogą być dostarczone maszyny z obrotem ramienia w lewo.

Zastosowanie oraz zalety

Formierki kombinowane trzpieniowe przeznaczone są do wykonywania form odlewniczych i mogą być instalowane w formierniach niezmechanizowanych oraz w zmechanizowanych ciągach formierskich.
Amortyzowany zespół wstrząsowy zdecydowanie ogranicza przenoszenie drgań na fundament, co pozwala na instalowanie tych maszyn bezpośrednio na posadzce, bez konieczności wykonywania specjalnych fundamentów.
Zespół oddzielający podczas prasowania wykonuje ruch w górę razem ze stołem maszyny, co umożliwia ustawienie listw rolkowych nad stołem dla oddzielania wąskich skrzyń formierskich.
Dotychczasowa długoletnia eksploatacja maszyn formierskich, ciągłe doskonalenie konstrukcji oraz dobór optymalnych tworzyw pozwoliły na to, że aktualnie produkowane maszyny są niezawodne i posiadają bardzo długą żywotność.

Karta katalogowa